Údolí Rhôny

Nabídka červených, bílých a růžových vín z údolí Rhôny

 

Cairanne

Cairanne je vinařská vesnička ležící na levém břehu řeky Rhôny na úpatí západních výběžků pohoří, oddělujícího departmenty Drôme a Vaucluse, asi čtyřicet kilometrů od Avignonu. Zdejší vinaři se proslavili, když zajišťovali pravidelné dodávky vína papežskému stolci v Avignonu. Od roku 2015 povýšila na samostatnou AOC Cairanne.

Gigondas

Název Gigondas pochází z latiny, kde jocunditas znamená radost. Jmenovalo se tak město založené zde pro odpočinek římských vojáků. Podle nálezu hlavy Bacchuse se tu víno pěstovalo už v té době. Víno známé pro svoji sílu dozrává na úpatích hor i ve výšce 600 metrů nad mořem.

Châteauneuf du Pape

Châteauneuf-du-Pape je vinařskou mekkou se třemi rozdílnými typy půdy, na které slunce svítí více než 230 dní v roce. Označení "Papežovo víno" se stalo předzvěstí dnešního systému apelací. Nad místními vinicemi jsou od roku 1954 úředně zakázány dokonce i přelety létajících talířů.

Vins de Pays de Vaucluse

Vaucluse - srdce Provence, jehož hranice na západě tvoří údolí řeky Rhôny, která poskytuje vláhu pro místní vinice a na jihu horský hřeben Luberon. Historicky bohatá oblast obklopená dubovými a piniovými háji je krajem lanýžů, levandule, medu a dobrého vína.

VíNovinky

Malbec World Day 2023

  Oslavte s námi 13. světový den Malbecu lahví argentinského vína ! Po celý duben SLEVA 20% !

PF 2021

PF 2021.jpg PF 2021

Malbec World Day 2020

  Oslavte s námi 10. světový den Malbecu lahví argentinského vína ! Po celý duben SLEVA 20% !

archív

Oblíbené produkty

FRESH-WAY.CZ s.r.o., Na hlinách 1786/16 ,  182 00 Praha 8 +420 284 689 845