Letní zelené práce na vinici v Hnanicích  25.7.2015
                               
    

Malá pauza mezi tropickými teplotami panujícími letos na jižní Moravě se dobře hodila pro letní zelené práce v našem řádku Sauvignonu. Podle instrukcí vinohradníka Jury jsme usilovali vhodnými chvaty mezi drátěnkami o utvoření optimální listové plochy tak, aby co nejvíce listů bylo osvětleno přímým slunečním světlem a naopak co nejméně jich vegetovalo při zemi a v trvalém stínu. Vytvarovali jsme tak révovou stěnu pro následné strojní osečkování. 

     

   Další práce na vinohradu až po nalahvování vína sledujte na našem webu nebo se jich zúčastněte spolu s námi přímo na sousedním řádku ve vinici Fládnická v jihomoravských Hnanicích.

 http://www.vinice-hnanice.cz/kup-si-svuj-radek.html

 

 

 

O vinařství Vinice-Hnanice

Vinařství Vinice-Hnanice bylo založeno v roce 2001. O dva roky později bylo vysazeno prvních 103 hektarů vinic v Hnanicích a tím byla obnovena historie vinařství v obci. V současnosti firma hospodaří v Hnanicích na 150 hektarech vlastních mladých vinic v tratích Knížecí vrch, Fládnická, U Chlupa a U Kapličky s odrůdovou skladbou Sauvignon, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Tramín červený, Pálava, Rulandské modré a Zweigeltrebe. Vedle toho obhospodařuje dalších 114 hektarů ve Vrbovci a v Jaroslavicích. Vinařství je schopné vyrobit půl milionu lahví vína ročně, současná produkce je 300 tisíc lahví.


Zasloužené zchlazení po práci ve vinohradu poskytl hotelový biotop 

 

 

VíNovinky

Malbec World Day 2023

  Oslavte s námi 13. světový den Malbecu lahví argentinského vína ! Po celý duben SLEVA 20% !

PF 2021

PF 2021.jpg PF 2021

Malbec World Day 2020

  Oslavte s námi 10. světový den Malbecu lahví argentinského vína ! Po celý duben SLEVA 20% !

archív

Oblíbené produkty

FRESH-WAY.CZ s.r.o., Na hlinách 1786/16 ,  182 00 Praha 8 +420 284 689 845