Praha pije víno !

Pod trojskými vinicemi proběhl od 6. do 7. června první ročník vinného festivalu příhodně nazvaný Praha pije víno, na němž se představili autentičtí vinaři především z Moravy, Rakouska, Maďarska, Slovinska, Slovenska či Itálie, tedy hlavně zemí bývalé habsburské monarchie, a který nabídl k ochutnání 400 vzorků z menších rodinných vinařství. Festivalu se zúčastnila i „šílená Francouzka“ Isabelle Legeron, držitelka prestižního titulu Master of Wine a neúnavná propagátorka přírodních vín, která na festivalu vedla speciální degustaci „Díky vínu si uvědomujeme, jak jsme si podobní. Nechal jsem se inspirovat festivaly v zahraničí, například v Itálii a Velké Británii," tvrdí básník a vinař Bogdan Trojak, který festival společně se svou karlínskou vinotékou Veltlin organizuje.

V zámeckém areálu tvořeném nádherným parkem návštěvníci rovněž nalezli stánky s jídlem, delikatesami, kávou či čajem, které zajišťovali špičkoví partneři festivalu. Pro milovníky vína, kteří mají děti, byl připraven dětský koutek s profesionálními chůvami.
Festival navazuje na podobná setkání vinařů z bývalé Habsburské monarchie, která se konala až do vypuknutí první světové války. I přestože do dnešních dnů přetrvalo vinic jen málo, zůstává česká metropole vinařským městem, o čemž svědčí právě trojské vinice.

Setkání téměř padesáti podobně smýšlejících vinařů z celé střední Evropy, navazuje na obdobná setkání v rámci bývalé podunajské monarchie, která se konala až do vypuknutí první světové války. A není náhodou, že se festival koná takřka přesně sto let po sarajevském atentátu.

Organizátoři akce mohou být po zásluze odměněni - letošní první ročník festivalu navštívilo více než 1000 milovníků autentických vín.

 

       

                                                                                  

     

                                                                                                                                                                                     

 

VíNovinky

Malbec World Day 2023

  Oslavte s námi 13. světový den Malbecu lahví argentinského vína ! Po celý duben SLEVA 20% !

PF 2021

PF 2021.jpg PF 2021

Malbec World Day 2020

  Oslavte s námi 10. světový den Malbecu lahví argentinského vína ! Po celý duben SLEVA 20% !

archív

Oblíbené produkty

FRESH-WAY.CZ s.r.o., Na hlinách 1786/16 ,  182 00 Praha 8 +420 284 689 845