Praha pije víno !

Pod trojskými vinicemi proběhl od 6. do 7. června první ročník vinného festivalu příhodně nazvaný Praha pije víno, na němž se představili autentičtí vinaři především z Moravy, Rakouska, Maďarska, Slovinska, Slovenska či Itálie, tedy hlavně zemí bývalé habsburské monarchie, a který nabídl k ochutnání 400 vzorků z menších rodinných vinařství. Festivalu se zúčastnila i „šílená Francouzka“ Isabelle Legeron, držitelka prestižního titulu Master of Wine a neúnavná propagátorka přírodních vín, která na festivalu vedla speciální degustaci „Díky vínu si uvědomujeme, jak jsme si podobní. Nechal jsem se inspirovat festivaly v zahraničí, například v Itálii a Velké Británii," tvrdí básník a vinař Bogdan Trojak, který festival společně se svou karlínskou vinotékou Veltlin organizuje.

V zámeckém areálu tvořeném nádherným parkem návštěvníci rovněž nalezli stánky s jídlem, delikatesami, kávou či čajem, které zajišťovali špičkoví partneři festivalu. Pro milovníky vína, kteří mají děti, byl připraven dětský koutek s profesionálními chůvami.
Festival navazuje na podobná setkání vinařů z bývalé Habsburské monarchie, která se konala až do vypuknutí první světové války. I přestože do dnešních dnů přetrvalo vinic jen málo, zůstává česká metropole vinařským městem, o čemž svědčí právě trojské vinice.

Setkání téměř padesáti podobně smýšlejících vinařů z celé střední Evropy, navazuje na obdobná setkání v rámci bývalé podunajské monarchie, která se konala až do vypuknutí první světové války. A není náhodou, že se festival koná takřka přesně sto let po sarajevském atentátu.

Organizátoři akce mohou být po zásluze odměněni - letošní první ročník festivalu navštívilo více než 1000 milovníků autentických vín.

 

       

                                                                                  

     

                                                                                                                                                                                     

 

VíNovinky

2.1.2018

PF 2018

 PF 2018

12.12.2017

Housle nad vánoční Prahou

Zveme Vás na vánoční  houslový  koncert  do posledního patra Jindřišské věže v pátek 15.12.2017 od 19 hod.

8.9.2017

Burčák nebyl, není a nebude

Vinařství Volařík Mikulov

archiv

TOP produkty

FRESH-WAY.CZ s.r.o., Na hlinách 1786/16 ,  182 00 Praha 8 +420 284 689 845