Châteauneuf du Pape

Châteauneuf-du-Pape je jednou z nejznámějších vinařských oblastí u nás. Celková rozloha činí 3200 hektarů. Na severu a severovýchodě najdeme půdu pokrytou zakulacenými kameny - pozůstatky Alpských ledovců, které jsou přes den ohřívány sluncem, aby v noci naopak dávaly získané teplo révě vinné. Tyto kameny kromě toho během suchých letních dní pomáhají v půdě udržet drahocennou vlhkost, kterou by jinak odvál mistrál.

V roce 1308 papež Klement V. přemístil svoje sídlo z Vatikánu do Avignonu. O Klementovi a dalších papežích z Avignonu se říká, že byli velkými milovníky vína. Severně od Avignonu již dříve biskupové pěstovali víno pro svoji vlastní potřebu. Jan XXII., který se stal papežem po Klementovi V., si tato vína oblíbil a věnoval se rozvoji vinařství. V 16. století si vína z Châteauneuf získala skvělou pověst, což zaznamenal i samotný Nostradamus. Víno v obchodě poznáte díky tmavším láhvím s typickou papežskou pečetí.

 

  

Châteauneuf du Pape Sélection  Camille Cayran 2009 Rouge

Návštěva dokonalosti francouzských vinařů ve znamení vyzrálého ovoce, něžné kořenitosti, celistvé hedvábné struktury nezaměnitelného a slavného Châteauneuf du Pape

Cépage : Grenache 70% z vinic středního stáří 40 let, Syrah 20% a Cinsault 10%

595,- Kč

 

                                                    

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Châteauneuf du Pape Chateau Maucoil 2008 Rouge

Chateau Maucoil se nachází v severní části  slavné apelace Châteauneuf du Pape. Na rozloze 30-ti hektarů jeho vinic je složení půdy typické pro tuto apelaci - štěrkové valouny, písek a vápencové usazeniny. Různorodost půdy dává vínu jeho aromatickou komplexnost.       

Cépage : Grenache 60%, Syrah 20%, Mourvedre 10% a Cinsault 10%

Sklizeň hroznů je výhradně ruční, zpracování probíhá pro každou odrůdu i parcelu zvlášť. Víno je intenzivní rubínové barvy s zářivými odlesky fialové, ve vůni po tmavých plodech s náznaky bergamotového dřeva, výrazné chuti vyzrálého ovoce a koření s dlouhou dochutí se stopou třešňovice.

595,- Kč

        

Châteauneuf du Pape cuvée de la Serriere 2008 Rouge

Rodinný podnik Château Beauchene s tradicí již od 18. století. Plocha vinic náležících k nejznámější apelaci regionu Chateauneuf du Pape je 7 hektarů.

Odrůda: Grenache 80%, Syrah 20%. Vinice: 35 let, hlinito-písčitá půda. Zrálo v dubovém sudu. Intenzivní červená barva s fialovými odlesky. Ve vůni je červené ovoce a celá škála jemného koření, které společně s tříslovinami harmonizují víno i v chuti, která je spíše ovocnější než výrazně tříslovinová. Snadno pitelné i mladé.

595,- Kč

 

                                                                 

VíNovinky

Malbec World Day 2023

  Oslavte s námi 13. světový den Malbecu lahví argentinského vína ! Po celý duben SLEVA 20% !

PF 2021

PF 2021.jpg PF 2021

Malbec World Day 2020

  Oslavte s námi 10. světový den Malbecu lahví argentinského vína ! Po celý duben SLEVA 20% !

archív

Oblíbené produkty

FRESH-WAY.CZ s.r.o., Na hlinách 1786/16 ,  182 00 Praha 8 +420 284 689 845