Pokrývá celkem 21 obcí departement Aude a 2 obce départementu Hérault. Podloží tvoří nejčastěji břidlice, vápenec, slín a molasa. Oblast profituje ze středomořského klimatu a 2108 hodin slunečního svitu ročně. Červená a růžová vína jsou v této apelaci vyráběna nejčastěji z odrůd Carignan, Cabernet Franc, Grenache a Syrah.

Červená vína IGP Coteaux de Peyriac jsou především lehká vína sloužící k zahnání žízně. Jsou jednoduchá, kulatá a voní praženým ovocem. Jsou to velice příjemná vína zvláště ke grilovanému masu. Podávají se vychlazená na 16° C.

Růžová vína IGP Coteaux de Peyriac jsou svěží, krásně aromatická a zcela ideální jako aperitiv.

Bílá vína IGP Coteaux de Peyriac jsou skutečně originální. Vyrábějí se částečně z Chardonnay a částečně ze zde speciálně pěstované odrůdy Chasan. Charakteristická je pro ně průzračná  zlatavě žlutá barva se zelenými odlesky a přímá chuť. Jedná se o velmi suchá vína s delikátní květinovou notou. Vína, vychlazená na 8° C jsou skvělá k mořským plodům.

 

La Galiniére - Merlot 2011

Jednoodrůdový Merlot tmavě rubínové barvy. s vůní vyzralého červeného ovoce, s chutí po ovoci černém, zejména borůvkách a černém rybízu s dotekem koření a provensálských bylinek. Šťavnatá ovocnost a jemně strukturované, příjemně svůdné taniny lákají k vypití tohoto vína v jeho mladosti, nicméně lze jej archivovat po dobu 6 - 8 let. Vhodné k jakýmkoliv masovým pokrmům, zejména pak k pečenému kuřeti nebo jehněčímu, neztratí se ani jako doprovod silně ochucených pokrmů včetně jídel kořeněných kari a silně aromatických sýrů.

Vinice se nacházejí na svazích řeky Clamoux a jsou situovány na kamenitých terasách z pískovce, břidlice a vápence v apelaci IGP Coteaux de Peyriac. Vinařství se už od 15. století dědí z otce na syna, dnes ho provozuje Caroline a Jean Panis, jehož další dva bratři  hospodaří na vinařstvích v apelaci Corbieres a Cotes du Roussillon. Sběr a třídění hroznů probíhá ručně, vinifikace tradiční metodou.

Doporučená teplota podávání je 15-17 stupňů C, archivační potenciál 6-8 let.

Hodnocení : 88 bodů Guide Parker

150,- Kč

 

VíNovinky

Malbec World Day 2023

  Oslavte s námi 13. světový den Malbecu lahví argentinského vína ! Po celý duben SLEVA 20% !

PF 2021

PF 2021.jpg PF 2021

Malbec World Day 2020

  Oslavte s námi 10. světový den Malbecu lahví argentinského vína ! Po celý duben SLEVA 20% !

archív

Oblíbené produkty

FRESH-WAY.CZ s.r.o., Na hlinách 1786/16 ,  182 00 Praha 8 +420 284 689 845