Praha pije víno !

Pod trojskými vinicemi proběhl od 6. do 7. června první ročník vinného festivalu příhodně nazvaný Praha pije víno, na němž se představili autentičtí vinaři především z Moravy, Rakouska, Maďarska, Slovinska, Slovenska či Itálie, tedy hlavně zemí bývalé habsburské monarchie, a který nabídl k ochutnání 400 vzorků z menších rodinných vinařství. Festivalu se zúčastnila i „šílená Francouzka“ Isabelle Legeron, držitelka prestižního titulu Master of Wine a neúnavná propagátorka přírodních vín, která na festivalu vedla speciální degustaci „Díky vínu si uvědomujeme, jak jsme si podobní. Nechal jsem se inspirovat festivaly v zahraničí, například v Itálii a Velké Británii," tvrdí básník a vinař Bogdan Trojak, který festival společně se svou karlínskou vinotékou Veltlin organizuje.

V zámeckém areálu tvořeném nádherným parkem návštěvníci rovněž nalezli stánky s jídlem, delikatesami, kávou či čajem, které zajišťovali špičkoví partneři festivalu. Pro milovníky vína, kteří mají děti, byl připraven dětský koutek s profesionálními chůvami.
Festival navazuje na podobná setkání vinařů z bývalé Habsburské monarchie, která se konala až do vypuknutí první světové války. I přestože do dnešních dnů přetrvalo vinic jen málo, zůstává česká metropole vinařským městem, o čemž svědčí právě trojské vinice.

Setkání téměř padesáti podobně smýšlejících vinařů z celé střední Evropy, navazuje na obdobná setkání v rámci bývalé podunajské monarchie, která se konala až do vypuknutí první světové války. A není náhodou, že se festival koná takřka přesně sto let po sarajevském atentátu.

Organizátoři akce mohou být po zásluze odměněni - letošní první ročník festivalu navštívilo více než 1000 milovníků autentických vín.

 

       

                                                                                  

     

                                                                                                                                                                                     

 

VíNovinky

21.5.2019

Oslavili jsme světový den argentinského Malbecu

  ve vinném sklepě barokního zámku Lobeč na Kokořínsku

27.3.2019

Malbec World Day 2019

  Oslavte s námi 9. světový den Malbecu lahví argentinského vína ! Po celý duben SLEVA 20% !

1.1.2019

PF 2019

 PF 2019

archiv

TOP produkty

FRESH-WAY.CZ s.r.o., Na hlinách 1786/16 ,  182 00 Praha 8 +420 284 689 845